Rok 2022/23 w DM Skała

Końcówka roku szkolnego i katechetycznego to czas podsumowań - także w Duszpasterstwie Młodzieży SKAŁA. Jak co roku wiele się działo! Tym bardziej warto spojrzeć na panoramę wydarzeń, których byliśmy uczestnikami i... jeszcze raz się nimi ucieszyć!

Zeszłoroczne wakacje podsumowaliśmy wycieczką rowerową do Oblęgora, grilowaniem i sesją zdjęciową w pięknym ogrodzie dziadków Ady. 

 

 

 

 

 

Zakończony niedawno rok katechetyczny rozpoczęliśmy pielgrzymką do Zabawy i Wał-Rudy (jeszcze podczas ubiegłorocznych wakacji). Tam wysłuchaliśmy katechezy wygłoszonej przez ks. Andrzeja Kaletę. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny oraz we Mszy świętej w kościele w Zabawie. 

 

 

 

Po rozpoczęciu roku szkolnego spotkania DM Skała odbywały się tradycyjnie w (prawie) każdy piątkowy wieczór. 

 

 

 

W październiku z okazji 22. Dnia Papieskiego zorganizowaliśmy sprzedaż kremówek, z której dochód stanowił finansowe wsparcie działalności naszego duszpasterstwa. 

 

 

 

Młodzież z naszego duszpasterstwa włączyła się także w organizację parafialnej Nocy Świętych.

Listopad przyniósł ze sobą kolejny już Diecezjalny Dzień Młodzieży, przeżywany  tym razem pod hasłem, "Maryja wstała i poszła z pośpiechem" (Łk 1,39).

 

 

 

Grudzień, to czas adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, ale także wspólnego spotkania przy wigilijnym stole.

W styczniu zaprosiliśmy parafian do wspólnego kolędowania, a w czasie Wielkiego Postu zajmowaliśmy się oprawą muzyczną Drogi Krzyżowej (g. 19.00), jak również przygotowaniem rozważań na jedną z nich.

 

 

11 lutego w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny, braliśmy udział w Mszy św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Kalety, po której odbyła się Konferencja Walentynkowa wygłoszona przez Beatę i Marcina Mądrych. Są autorami poradników dla młodzieży o relacjach i zakochaniu. Pracują jako trenerzy profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, realizują autorskie warsztaty o kobiecości i męskości. Niech św. Walenty wspiera ich i nas!

 

 

15 kwietnia w kieleckiej "Kostce" odbyło się spotkanie ewangelizacyjne o nazwie: „Studnia Marzeń”, podczas którego trzy dziewczyny z naszego Duszpasterstwa aktywnie działały w wolontariacie. 

19 maja mieliśmy okazję wysłuchać świadectwa pana Tomasza Samołyka - znanego w katolickim internecie youtubera - polecamy przy okazji jego kanał!

 

Pierwsza sobota czerwca to już od wielu lat Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Tegorocznym mottem było hasło "Idź za Barankiem", tak więc przedstawiciele Duszpasterstwa Młodzieży Skała wieźli sobie to wezwanie do serca i poszli za Nim, aż na Pola Lednickie, gdzie mogli wziąć udział w wartościowych warsztatach, rozmawiać z ludźmi z różnych zakątków Polski i świata, wspólnie tańczyć i śpiewać, uczestniczyć w Eucharystii, a spotkanie zwieńczyć aktem oddania się Chrystusowi i przejść przez bramę-rybę. Zanim jednak dotarli nad (jezioro) Lednicę, odwiedzili Gniezno i stamtąd są zdjęcia! 

 

 

16 czerwca ponownie spotkaliśmy się w zespole szkół im sw. Stanisława Kostki na spektaklu "Dziewczynko, wstań!", który dostarczył nam wielu emocji, a gra młodych adeptów sztuki teatralnej zasługuje na docenienie.

Dzień później (!) wybraliśmy się na Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy. Tam uczestniczyliśmy w różnorodnych warsztatach - wybór był naprawdę szeroki i każdy mógł znaleźć coś dla siebie (śpiew, taniec, rękodzieło, jak również psychologia). Potem uczestniczyliśmy we Mszy świętej pod przewodnictwem księdza bpa Jana Piotrkowskiego, po której nastąpiło przejście na plac, gdzie odbył się piknik i koncert zespołu „Wyrwani z niewoli”.

 

 

Póki co zaczęliśmy wakacje, ale mamy nadzieję, że także kolejny rok w DM SKAŁA będzie wypełniony wartościową formacją i wspaniałymi wrażeniami. Młodość nie wspomina - młodość marzy!

Magdalena Wojciechowska