Kiermasz charytatywny

W niedzielę 19 lutego w naszej parafii zorganizowany został kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczono na pomoc dla wileńskiego hospicjum im. ks. M. Sopoćko.

Hospicjum im. ks. M. Spopoćko w Wilnie jest jedynym takim ośrodkiem nie tylko w mieście, ale w ogóle na Litwie. Prowadzące je siostry pragną powiekszyć zakres świadczonej pomocy o powstający oddział dziecięcy. Pomoc prowadzącym hospicjum świadczą regularnie uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. P. Ściegiennego w Kielcach. W ostatnim czasie mogliśmy się o tym przekonać! I to podwójnie!

W pierwszym tygodniu ferii młodzież i nauczyciele V LO w Kielcach zorganizowali dla dzieci naszej parafii warsztaty edukacyjno-artystyczne. Do efektów pracy warsztatowej można zaliczyć specjalnie udekorowane świece i wykonane przez dzieci mydełka glicerynowe. To właśnie je uczestnicy kiermaszu mogli zakupić, podziwiając dodatkowo prace plastyczne wykonane w czasie wartszatów.

Cel jakim było wsparcie dla hospicjum w Wilnie został osiągnięty! Dzięki zbiórce środków w ramach kiermaszu udało się przkazać wileńskiemu hospicjum 3840zł. Ale to nie wszystko...

Przez cały dzień modliliśmy się także za prowadzących, pracowników i pacjentów hospicjum w Wilnie, w czym także pomagali nam wolontariusze z V LO.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom z V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. P. Ściegiennego w Kielcach (młodzieży i nauczycielom) oraz dzieciom, które biorąc udział w warsztatach przyczyniły się do powdzenia tego projektu.

Więcej zdjęć z warsztatów i kiermaszu znajdziesz w naszej galerii!