Koło Różańcowe św. Hiacynty i Franciszka Marto

W I sobotę listopada zainaugurowało swoje istnienie Koło Różańcowe pw. św. Hiacynty i Franciszka Marto. To koło różańcowe skupia dzieci, które chcą - jak wybrane na ich patronów Dzieci Fatimskie - spłeniać na codzień prośbę Matki Bożej o odmawianie różańca.

Nowopowstałe Koło Różańcowe skupia głównie dzieci klas czwartych, które w tym roku pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Mszy świętej. Należą do niego jednak także młodsze i starsze dzieci.

Przynależność do koła różańcowego wiąże się z obowiązkiem odmawiania codziennie jednego dziesiątka różańca i rozważania powierzonej sobie jednej różańcowej tajemnicy. W ten sposób 20 osób należących do koła odmawia cały różaniec! Raz w miesiącu będą się też spotykać z opiekunem, ks. Karolem, na tzw. wymianę tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne. Najbliższe odbędzie się 2 grudnia w sali spotkań przy kościele. Dzieci należące do Koła wraz z młodszymi ministrantami oraz dziećmi ze scholki wezmą wtedy udział w projekcji animowanego filmu o Eucharystii. 

Aktualnie szukamy chętnych o utworzenia kolejnego Koła Różańcowego Dzieci!