Wspomnienia z Wierchomli

7 października przeszło pięćdzisięcioosobowa grupa zorganizowana przy naszej parafii udała się na pielgrzymkę do Wierchomli w ramach inicjatywy "Różaniec do granic". W ten sposób uczciliśmy święto Matki Bożej Różańcowej i staliśmy sie częścią wielkiego łańcucha modlitwy, który otoczył nasz kraj.

Organizatorzy inicjatywy "Różaniec do granic" podsumowując ją wyrażają przekonanie, że wzięlo w niej udział ponad milion osób. Modlili się za Ojczyznę nie tylko na granicach. Czuwania zorganizowano także w wielu miejscach na terenie całego kraju, a nawet poza nim. Była to propozycja dal tych, którzy nie mogli udać się na granicę państwa, a chcieli włączyć się w to bezprecedensowe wydarzenie. 

Nam dane było stanąć na granicy, w miejscowości Wierchomla Wielka, koło Piwnicznej Zdrój. Jesteśmy wciąż pod wrażeniem gościnności księdza proboszcza i parafian, wspaniałej organizacji i zaangażowania wszystkich, których tam spotkaliśmy. Wspólnota parafialna przygotowała się pod każdym względem, co sprawiło, że czuliśmy się oczekiwanymi i miło widzianymi gośćmi.

Po Eucharsytii w kościele (zbudowanym jako greko-katolicka cerkiew) zostaliśmy zaproszeni do remizy OSP na poczęstunek, który okazał się prawdziwą ucztą.

Po nim wróciliśmy na plac kościelny, by przed kapliczką odmówić pierwszą część różańca.

Kolejne dwie odmawialiśmy w czasie pieszej pielgrzymki do kapliczki umiejscowionej w bezpośredniej bliskości granicy. Tam zakończyliśmy modlitwę odmawiając czwartą część różańca. 

"Różaniec do granic" okazał się inicjatywą inspirowaną przez Ducha Świętego. Była to zachęta, która wiele osób zaprowadziła do ich granic: różnego rodzaju ograniczeń, lęków, cierpień i pozwoliła z odwagą stanąć na nich, by je przekroczyć. Przekraczaliśmy granice, które wyznaczył nam Zły, pokazując jednocześnie zdecydowanie te, które mają go trzymać z daleka od nas. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ W GALERII!!!