Bezpieczni na drodze!

W  niedzielę 19 listopada gościliśmy w naszej parafii przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policjanci apelowali o bezpieczne zachowanie na drogach.

Wszyscy jesteśmy użytkownikami dróg - czy jako kierowcy, rowerzyści, czy też jako piesi. Od nas wszystkich zależy na ile bezpieczne bedzie poruszanie się po polskich drogach. Kierujący pojazdami mechanicznymi tradycyjnie proszeni byli o zdjęcie nogi z gazu i ostrożność przy przejściach dla pieszych, szczególnie na jezdniach o większej ilości pasów ruchu. Piesi o noszenie odblasków. Policjanci wyświetlali także filmy ukazujące realne wypadki drogowe i spoty z apelami o właściwe zachowanie na drodze.

Na zakońćzenie spotkania policjanci rozdali zebranych gadżety wykonane z materiałów odblaskowych, przypominając o obowiązku noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Kierujący pojazdem może dostrzec odblask z odległości już ok. 150 metrów, podczas gdy pieszy pozbawiony odblasku zostanie przez niego dostrzeżony dopiero z odległości 20-30 metrów. Wtedy kierowca często nie ma wystarczającego czasu na właściwą reakcję...